(067) 772-38-07 - Дніпро (050) 361-63-46 (097) 161-00-95 - по Україні

Дзвінки приймаємо: пн - пт: 10:00 - 18:00

Меблева фабрика «SOFA»

Меблі для вас!

Як комбінувати кольори у спальні

Колір – це найкраще, що може трансформувати кімнату. Зміна кольору – найменш дорогий та простий спосіб повністю перетворити інтер’єр. Якщо Ви зважилися на таке перетворення та хотіли б вивчити основи комбінування кольорів, то ця стаття для Вас.

Базові принципи, які необхідно знати, підбираючи колір та принт для оформлення спальні:

Колірна палітра може бути теплою та холодною. Кожна містить набір відтінків. Для початку варто визначитися, яка саме палітра підходить Вам, потім вибрати один відтінок як домінуючий, а решта – як доповнення. Можливо використовувати поєднання кольорів із теплої та холодної палітри, головне – знайти правильне співвідношення та визначити місце кожному кольору.

Якщо кімната вузька і поздовжня, торцеві стіни краще пофарбувати темнішим кольором. Темні тони створюватимуть ілюзію більш розширеної кімнати у поєднанні зі світлими відтінками поздовжніх стін.

Геометричні, прості принти роблять інтер’єр легшим для сприйняття, а яскраві принти з жирними лініями здатні зробити кімнату громіздкою та перебувати в ній буде не завжди зручно.

Яскраві та інтенсивні відтінки роблять кімнату візуально важчою, тоді як приглушені, нейтральні тони полегшують інтер’єр.

Щоб зробити маленьку спальню візуально більший і просторої, використовуйте світлі відтінки стін, і меблі також варто підбирати в таких же тонах.

Стеля світлих відтінків буде привертати увагу, в той час як темна стеля повертатиме погляд на стіни, меблі та аксесуари в кімнаті.

Світло у спальні впливає на сприйняття кольори дуже сильно. Флуоресцентне світло – холодне, чудово підкреслює зелені чи блакитні відтінки. Світло лампи розжарювання приносить більше червоного та створює теплу атмосферу у кімнаті.

Локалізація того чи іншого кольору може зіграти вирішальну роль оформленні інтер’єру. Колір стін, стелі, меблів або дверей може викликати багато різних реакцій.

Тепер можна розглянути якими властивості має певний колір і як його використання може впливати на атмосферу у спальні.

Червоний. Це дуже насичений колір та використовується переважно як акцентуючий у невеликих пропорціях. Але, якщо вибрати приглушений відтінок червоного або червоно-коричневий, то можна створити дуже теплу затишну атмосферу.

Помаранчевий. Це динамічний, грайливий колір. Використовувати в спальні його слід особливо обережно і тільки як додатковий відтінок. При цьому менш насичений помаранчевий, наприклад, персиковий, буде виглядати дуже гармонійно, створюючи спокійну атмосферу в спальні.

Коричневий. Колір ґрунту, теплоти, надійності. У сучасній культурі асоціюється з кавою та шоколадом, що викликає безперечно приємні емоції. Світлі відтінки коричневого на стінах чудово поєднуються з темними тонами меблів із натурального дерева. Атмосфера в таких фарбах має свій шарм, дуже затишна.

Рожевий. З його допомогою можна створити м’яку, витончену атмосферу якщо поєднувати з глибокими синьо-зеленими відтінками. Надає романтизм та легкість спальні.

Жовтий. Відмінно підходить для погано освітлених приміщень, надаючи яскравість та деяку рухливість. Це також колір-енергетик і для спальні краще вибирати його приглушені відтінки. Він чудово підкреслює насиченість синього кольору і вдало поєднується з нехитрими принтами.

Синій. Поєднуючи насичений синій з більш м’якими та нейтральними тонами, можна досягти дуже несподіваного та оригінального ефекту. Синій тьмяніє, якщо використовувати його для фарбування стін у великій кімнаті. Глибокі відтінки синього дуже легко поєднуються з тонами з теплої палітри та для спальні таке поєднання може стати найбільш підходящим.

Фіолетовий. Найбільш хвилюючий колір, що притягує своєю загадковістю та містицизмом. Цей насичений відтінок у поєднанні з пастельними тонами, зможе створити магічну атмосферу в спальні, розбурхати уяву і занурити у дивовижний світ.

Бірюзовий. Один з найцікавіших кольорів. З його допомогою можна зробити зі своєї спальні розкішне місце, наповнене граціозністю та унікальністю. Найбільш відповідні поєднання з такими кольорами: коричневий, сірий, бежевий, персиковий, колір золота, блакитний та зелений.

Зелений. Це колір життя та радості. Якщо вибрати яскравий відтінок, то можна створити надто енергійну атмосферу, яка не підходить для сну. А от приглушений тон буде актуальним для оформлення спальні.

Сірий. Це один із найбільш підходящих для спальні кольорів. Він здатний робити кімнату більш ексклюзивною та поєднується з будь-яким відтінком. При Це і сам колір має безліч різних тонів, як теплих, так і холодних. Вибирати слід виходячи зі своїх переваг того, якого ефекту хотілося б досягти.

Білий. Такий колір здатний повною мірою передати всю інтимність спальні. Він створює витончений, легкий дизайн. Важливо враховувати, що в певних кліматичних умовах білий може зробити кімнату надто суворою і холодною. Також надмірне використання білого може викликати зорову втому. Чудовим доповненням такого кольору стануть аксесуари або елементи постільної білизни насичених відтінків.

Знаючи тонкощі використання кожного кольору в інтер’єрі спальні, їх правильну пропорцію та комбінування, можна Суттєво змінити характер кімнати. Колір може впливати на мислення, змінювати поведінка та бути причиною реакцій. Вибір кольору може призвести до успіху або повного краху всіх очікувань. Ось чому цей аспект є критичним при оформлення будь-якої кімнати. Наведена інформація – невелика частина, яка направить на більш глибокі пошуки, якщо Ви прагнете створення досконалого образу у своїй спальні.