Тест на зносостійкість (витирання)
Різні тканини, залежно від свого складу та специфіки плетіння волокон, мають різний термін придатності, їх стійкість до механічних пошкоджень може бути найрізноманітнішою. Тестів, які визначають цей показник, є дуже багато. У меблевій промисловості прийнято використовувати тест Мартіндейла. Це найнадійніший спосіб визначити, наскільки довго прослужить зразок.
Специфікація тесту
Приклад закріплюється на спеціальний диск. Зверху ставиться тримач з абразивом (найчастіше – шматочок вовняної тканини або наждачний папір). Його опускають на диск і автомат починає крутити частину, на якій закріплено шерсть. Один оборот – один цикл. Тест припиняється, як тільки на випробуваному текстилі з’являються видимі пошкодження або, як хоча б одна нитка з полотна порветься. Мінімальний показник – 5 000 циклів, максимальний – понад 30 000. Для повсякденного використання достатньо буде показника від 15 до 20 тисяч. Не забувайте звертати увагу на густину, вона повинна становити не менше 200 г/м2.
Відповідно, чим більше показник – тим міцніша тканина і тим довше вона вам прослужить.
Що таке категорія тканин?
Цей параметр говорить не так про якість, як про експлуатаційні особливості оббивки. Відповідно, чим вищий показник, тим міцніше і довговічніше буде тканина і тепло простіше її доглядатиме. З підвищенням цього показника збільшується щільність, зносостійкість та ціна. Усього прийнято розрізняти 8 категорій.
0 – Текстиль без доплати або за дуже низькою вартістю. Він підійде для меблів, які рідко використовують (бавовна, жаккард, велюр, деякі шенілли);
1 – трохи щільніше, ніж попередня категорія, але краще не купувати цей матеріал для оббивки диванів та крісел для дітей, кухонних куточків або стільців (жаккард, флок, вельвет);
2 – ті ж тканини, які входять до 1 розряду, але з підвищеною щільністю та зносостійкістю;
3 – полотна зі складною фактурою, більш товсті та щільні, з нестандартним плетінням;
4 – дуже щільні тканини;
5 – полотно з підкладкою або домішками натуральних волокон, що відрізняються зносостійкістю;
6 – штучна шкіра, показник тесту від 50 000 циклів і більше;
7 – доступна за ціновою політикою натуральна шкіра та інші щільні матеріали, які найчастіше використовують в офісах та кафе;
8 – преміум-клас, який відрізняється складними тканими візерунками, домішками натуральних волокон, високою стійкістю до стирання та вицвітання.
Тканини
Мікрофібра
Мікрофібра (мікрофайбер або мікрофазер) являє собою вкрай тонкі волокна, які в десятки разів менші за людське волосся. Сама приставка цього слова говорить про невеликий розмір. У діаметрі мікрофіброві волокна становлять 0,06 мкм.
Виробництво: Польща, Італія, Бельгія
Догляд за тканиною
Сухе чищення та обробка за допомогою пилососу. Плями та забруднення легко видаляються губкою, змоченою в мильній воді, або м’якою щіткою.
Велюр
Велюр отримують за рахунок переплетення п’яти ниток, одна з яких є бархатистою. Завдяки їй створюється дрібний і короткий ворс. Меблевий велюр є м’якою і еластичною тканиною, комбінуючи кілька варіантів кольору, ви легко зможете міняти інтер’єр будинку, роблячи його повсякденним або навпаки урочистим. Найширша кольорова гама дозволить створити меблі, які прикрасять будь-який інтер’єр. Використання в одному виробі оббивки різних кольорів дозволить виробляти унікальні моделі меблів.
Виробництво: Італія, Туреччина, Корея, Китай
Догляд за тканиною
Ручне прання або хімічне чищення. Для видалення скрутних плям можна використовувати спиртовий або маслянистий розчин. Після обробки дати висохнути природним шляхом, не допускаючи прямого потрапляння сонячних променів.
Жаккард
Порівняно з іншими меблевими тканинами Жаккард є одним із найскладніших матеріалів за технологією виготовлення. Неповторний малюнок та особлива фактура тканини виходить за рахунок того, що жакардовий спосіб плетіння використовує максимальну кількість ниток на одиницю площі. Складне плетіння робить матеріал щільним, міцним і стійким до стирання та витягування. Дані характеристики особливо притаманні тканинам, що входять до ексклюзивних колекцій. У нашому каталозі представлені різноманітні колекції жакардових тканин.
Виробництво: Італія, Туреччина, Китай
Догляд за тканиною
Сухе чищення, прання в теплій воді.
Рогожка
Рогожка – груба тканина полотняного переплетення викликає асоціації з натуральними екологічно чистими матеріалами, що застосовуються у народних промислах.
Штучні нитки у складі тканини рогожка покращують експлуатаційні характеристики, надають тканині міцності та довговічності, запобігають усадці та деформації тканини, що властиво тканинам з повністю натуральної сировини. Таким чином, м’які меблі з оббивкою з рогожки зберігають зовнішній вигляд і форму протягом усього терміну експлуатації. Споживчі якості рогожки, ціна якої є найбільш привабливою порівняно з іншими тканинами для меблів, визначаються міцністю, зносостійкістю, екологічністю.
Виробництво: Італія, Польщаа
Догляд за тканиною
Сухе чищення та обробка за допомогою пилососу. Плями та забруднення легко видаляються губкою, змоченою в мильній воді, або м’якою щіткою.
Шеніл
Шеніл – популярна оббивна тканина, що широко використовується для оббивки меблів різних стилів. Різноманітність кольорів та малюнків робить цей матеріал універсальним та застосовним в інтер’єрах різних стилів: класичний стиль, модерн, ар деко, кантрі, етнічний стиль, мінімалізм, а також неокласика. Дрібний ворс — це основна риса цієї тканини. Поверхня приємна на дотик, має масажний ефект, тому так комфортно відпочивати та розслаблятися на шеніловому дивані. Шеніл має хороші показники екологічності, шеніл не викликає подразнень та алергічних реакцій на шкірі, тобто. є гіпоалергенним.
Виробництво: Італія, Польща
Догляд за тканиною
Рекомендована професійна хімчистка, плями можна вивести самостійно за допомогою щітки та невеликої кількості мильної води, не використовувати агресивні та абразивні миючі засоби, берегти від впливу прямих сонячних променів.
Шкіра
Шкіряні меблі — важлива складова іміджу інтер’єру як домашнього, так і офісного. Шкіряний куточок, диван або крісло мають призначення візуально прикрашати приміщення та викликати приємні відчуття при контакті з ними. Тому меблева шкіра повинна мати ряд обов’язкових якостей, таких як: стійкість до зносу та стирання, гарні повітрообмінні властивості для підвищення комфорту та гігієнічної складової, тактильні властивості – м’якість, еластичність, гладкість, відповідність технологічним вимогам при оббивці меблів, легкість у догляді.
Виробництво: Італія, Франція, Туреччина, Польща
Догляд за матеріалом
Рекомендується уникати прямого контакту з водою і спиртовмісних розчинів, дряпати шкіру, сильно терти покривні поверхні. Для догляду рекомендується використовувати спеціальні серветки або засоби, що містять воско. При дотриманні елементарних правил експлуатації шкіра не втратить своїх властивостей і матиме чудовий вигляд тривалий час.
Антикіготь
Більш ніж 50% жителів України мають домашніх вихованців. Усім ми знаємо, як кішки люблять поточити свої кігтики об м’які меблі та відучити їх від цієї згубної звички практично неможливо. Собаки теж можуть пошкодити оббивний матеріал пазурами, але наслідки будуть не такі видні, як у випадку з сімейством котячих. Часто наші чотирилапі друзі гризуть меблеві атрибути, псують не тільки м’які, а й дерев’яні її частини. Насправді немає такої тканини, яка б на всі 100% захистила ваш новий диван або улюблене крісло від вихованців, але можна звести рівень пошкоджень до мінімуму.
Флок – оксамитова поверхня з нейлоновим ворсом.
Штучна замша – зносостійкий матеріал з гладкою поверхнею.
Тефлонове покриття – якщо бачите, що воно нанесене на тканину, значить ваші меблі будуть у повній безпеці.
Потрібно підбирати текстиль з гладкою поверхнею та з підвищеною щільністю. Такі тканини менш схильні до утворення зачіпок і затяжок. На яскравих поверхнях візерунчастих дрібні подряпини і пошкодження будуть непомітні. Дивани з антивандальною оббивкою – вихід для власників свійських тварин.