(067) 772-38-07 - Дніпро (050) 361-63-46 (097) 161-00-95 - по Україні

Дзвінки приймаємо: пн - пт: 10:00 - 18:00

Меблева фабрика «SOFA»

Меблі для вас!

Механізми трансформації диванів

Книжка

Диван «Книжка» розкладається у двох положеннях: сидячий диван та диван для сну. У положення спального місця диван перетворюється шляхом відкидання спинки дивана. Під час розкладання рухати диван від стіни не доведеться, але потрібно враховувати, що конструкція дивана вимагає вільного простору між стіною і спинкою дивана. Частини дивана, що розкладаються, це каркаси з дерева або металу із закріпленими на них пружинними блоками. Крім пружинних блоків може бути використаний інший наповнювач – поролон або латекс. Диван з пружинним блоком краще, тому що має кращі показники за терміном служби та комфортом.

Позитивні якості: міцний, надійний, перевірений часом механізм. Підійде для частого застосування та організації спального місця.

Єврокнижка

Робота механізму: сидіння дивана висувається вперед на викочування роликах, утворюється ніша за формою і розміром ідентична подушкам-спинкам дивана. Подушки укладаються в нішу, утворюючи в результаті рівну поверхню спального місця.

Позитивні якості: простота перетворення дивана в ліжко, простота самого механізму, його висока надійність, велике і рівне місце для сну, великі ніші всередині дивана для зберігання речей і ліжка.

Пантограф

В основу механізму трансформації «Пантограф» (Тік-Так) у випадку з диваном покладено маятниковий принцип, який технічно виконаний із застосуванням системи пружин та штанг, що синхронізують його рухи. При цьому на тик диван розкладається, стаючи спальним місцем, а на так займає колишнє положення.

Подібний механізм пантограф оберігає від подряпин з любов’ю паркет, ламінат або лінолеум, що вибирався і ретельно укладався. Адже ця система трансформації передбачає виконання рухів вгору і, повітрям, вперед, не ковзаючи по підлозі. При цьому м’яку посадку відкидної частини забезпечать гумові набійки, які передбачливо змонтовані на «каблук» диванної опори, які також не порушать сон поскрипуванням;

Крім того, дивани з подібним механізмом утворюють ідеальну поверхню для комфортного лежання. Нічний дозвілля не буде порушений і з часом, тому що ортопедична правильна форма дивана зберігається незмінною завдяки надійності конструкції складного механізму.

«Міксотойл» — Французька розкладачка

1) Зняти подушки та підлокітники.

2) Потягти сидіння на себе.

Французька розкладачка (Мікстоіл, Міксотуаль) відноситься до найпрактичніших і в той же час простих механізмів трансформації. Процес розкладання не вимагатиме від вас зовсім ніяких зусиль — буде достатньо зняти верхні подушки і підлокітники і просто потягнути на себе сидіння, і диван відразу розкладеться. До речі, це стосується не тільки стандартних «прямих» диванів, але й кутових диванів ліжок. Механізм трансформації кутових диванів побудований за тим самим алгоритмом, а різниця полягає лише в тому, що такий диван займає меншу площу.
Технічні характеристики:

Висота спального місця: 45 сантиметрів

Максимальне навантаження: 180 кг

Дивани з механізмом Французька розкладачка можуть бути оформлені у найрізноманітніших стилях. Цей механізм такий популярний, що їм оснащуються навіть деякі крісла. Мабуть, дивани та крісла, обладнані цим трансформером, вважаються найпопулярнішими не лише у країнах СНД, а й у Західній Європі та США.

Висота спального місця дивана з трансформером Французька розкладачка складає 45 сантиметрів – це практично можна порівняти зі стандартами звичайного ліжка. Крім того, спальне місце не ділиться на кілька частин, як це буває у випадку, наприклад, із Єврокнижкою. Максимальне навантаження, яке здатне витримати такий механізм, становить 180 кілограм. Французька розкладачка не призначена для частого використання, проте вона є незамінною у вітальнях або камінних залах приватного будинку.

Крім того, цей компактний механізм надає дизайнерам справжню свободу вибору. Дивани подібної конструкції різноманітні за моделями та стилями, серед них зустрічаються як строгі класичні дивани, так і ультрасучасні крісла, що відрізняються незвичайною геометрією.

Седафлекс» — Американська розкладачка

Спочатку потрібно зняти подушки з основного сидіння. Їх можна розташувати за спинкою дивана або збоку його боку. За спеціальну петлю витягуємо нагору і на себе додаткову секцію з ніші дивана. Розпрямляємо сталеві ніжки та ставимо цю конструкцію на підлогу. Перший етап завершено. Розгортаємо ще одну секцію і також ставимо її на ніжки. Другий етап трансформації дивану ліжка виконано. Відпочивайте на здоров’я!

Процес трансформації ліжка у вихідне положення дивана здійснюється у зворотній послідовності.

Дельфін

Метаморфоза з перетворенням дивана на ліжко нагадує рух дельфіна, що пірнає. Власне за цією аналогією, пристрій отримав назву – механізм «дельфін».

Отже, коротка інструкція з розкладання дивану:

Викотіть з-під основного сидіння дивана вбудовану додаткову секцію до рівня бокового сидіння. Для цього викочування диван має спеціальну ручку з тканини. Додаткова секція викочується легко і плавно завдяки вбудованим коліщаткам у нижній частині дивана.

Потягніть за спеціальну ручку з тканини нагору, потім трохи на себе. Додаткове сидіння «вирине», наче дельфін із води, трансформуючи диван у просторе спальне місце.

Складається ліжко у вихідне положення дивана у зворотній послідовності. Тобто спочатку складається додаткове сидіння, а потім секція засувається під основне сидіння.

Клік — кляк

Механізм «клік-кляк» – модернізований різновид «книжки». Відмінність полягає в металевому каркасі та додатковому регулюванні підлокітників.

Зовнішній вигляд. Меблі поєднуються з будь-яким дизайном інтер’єру.

Багатофункціональність. Механізм підтримує 3 варіанти трансформації. За бажання диван перетворюється на напівлежаче крісло або спальне ліжко. Підлокітники у розкладеному стані замінюють подушку. Внутрішній простір служить місцем зберігання постільних речей. Гумові накладки на ніжках збережуть покриття для підлоги.

Міцність. Сталева рама витримує величезні ударні навантаження.

Компактність. Малогабаритний виріб підходить у приміщеннях, де важливим є кожен метр площі.

Ортопедичні властивості. Площина не порушує постави під час сну.

Довговічність. Наповнювач не продавлюється протягом терміну експлуатації.

Зручність складання/розкладання. Не потрібні великі фізичні зусилля.

Пума

До них в першу чергу відносяться дивани з механізмом трансформації пуму, що відрізняються міцністю і надійністю. Прості та легкі у користуванні, вони здатні витримувати навантаження до 200 кг., а розкладаються за лічені секунди. Досягається це завдяки так званому крокуючого способу. Тобто сидіння не переміщається підлогою, а плавно рухається вперед. Одночасно з рухом сидіння відбувається підйом м’якого елемента, розміщеного під сидінням в ніші.

Дивани з механізмом пуму виглядають компактно, але, незважаючи на це, у розкладеному вигляді з них виходять просторі кутові дивани зі спальним місцем. У таких диванів є ящик для білизни, що робить їх зручними для повсякденного використання в якості дивана-ліжка.

Викочування

Один із найнадійніших механізмів, пристосований для щоденних трансформацій. Диван розбирається наступним чином: тягнемо за потаємний хлястик сидіння, висуваючи його до повного розкладання, у результаті передня частина захоплює за собою всі інші. Викочування короб спального місця, складається як правило з трьох частин.

Плюси:

  • максимальна надійність серед багатьох механізмів трансформації диванів

  • у зібраному положенні займає мало місця

  • широке спальне місце – у розкладеному вигляді.