(067) 772-38-07 - Дніпро (050) 361-63-46 (097) 161-00-95 - по Україні

Дзвінки приймаємо: пн - пт: 10:00 - 18:00

Меблева фабрика «SOFA»

Меблі для вас!

Поєднання кольорів в інтер’єрі

Продумуючи дизайн будь-якого інтер’єру, слід уважно підійти до вибору кольорової гами. Саме вона надає потужний психоемоційний та енергетичний вплив на людину. Тому важливо вибрати саме ті кольори, які додадуть гармонії в атмосферу будинку. У цьому процесі необхідно грамотно використовувати поєднання кольорів в інтер’єрі: таблиця гармонійних комбінацій допоможе навіть звичайне приміщення перетворити на абсолютно бездоганне місце (див. нижче).

Основні правила поєднання кольору з іншими кольорами в інтер’єрі

Створюючи дизайн потрібно відштовхуватися не тільки від своїх переваг, але і дотримуватися певних правил. Їхнє дотримання забезпечить результат вищого рівня. Багато фахівців розвивають на цьому базисі цілу науку колористичного оформлення приміщень.

Основні опорні моменти такі:

Правильно обрана основа – фундамент для подальшого декорування;

Усі кольори поділяються на дві групи – холодна та тепла гама, що обов’язково враховується при їх комбінуванні;

Великому приміщенню додадуть затишок теплі тони;

Маленька площа візуально збільшиться за рахунок холодної палітри;

При виборі відтінків для дизайну кухні слід пам’ятати про твердження, що одні кольори здатні підвищити апетит, інші навпаки будуть його пригнічувати;

Кольорова палітра спальні повинна сприяти відпочинку як моральному, так і фізичному;

Цветовая палитра спальни должна способствовать отдыху – как моральному, так и физическому;

Вибір стилю – це визначальна основа, які кольори слід використовувати;

Бажано все продумати якомога ґрунтовніше: колір здатний видозмінити загальну картину, як на кращу, так і на гіршу сторону.

Стилеві поєднання кольорів та їх вплив на настрій людини

Кожному стилю властиві визначальні тони, тому застосовуючи в дизайні певний стильовий напрямок, слід врахувати відповідності, наведені в таблиці:

Стиль Колір
Прованс Світло-рожевий, молочний, блакитний
Эко – стиль Болотяний та коричневий
Барокко Пастельні тони
Класичний Обов’язкова присутність білого
Хай-тек Сірий металік, чорний, білий
Модерн Коричнево-бежевий, синій, зелений
Мінімалізм Чорно-білий
Футуризм Білий, лимонно-жовтий, ультрамариновий, салатовий
Пін ап Світло-рожевий та теплий жовтий
Кантрі Пісочний, світло-жовтий, коричневий
Лофт Помаранчевий, червоний, синій, зелений

Не варто також забувати про впливи, що надаються певними кольорами:

Відтінок Вплив на настрій людини
Відтінки жовтого та зеленого Оптимізм, спокій, умиротворення, зменшення втоми, розслаблення
Пастельні тони жовтого, бежевий Створення затишку, душевного спокою, ухвалення компромісних рішень
Бірюзовий Відчуття легкості, свіжості
Блакитний Спокій, умиротворення, гарний сон
Жовтий та помаранчевий Теплота, затишок, тонус всього організму, стимуляція активних ділянок мозку
Білий Відмінний фон для будь-якого дизайнерського рішення, чистота, порядок, натхнення, але його велика кількість приносить холодність у приміщення
Чорний Підходить для графічних видів інтер’єру, може надати похмурість, похмурість
Сірий Завжди виглядає по-діловому, незалежно від застосування яскравих акцентів

Класичні варіанти поєднань: основа з трьох та чотирьох кольорів

Гармонійний тип заснований на використанні одного основного, двох підтримують і одного додаткового – чорного чи білого кольору.

Основною варіацією такого підходу вважається тріада. Поєднання кольорів колірного кола ґрунтується на використанні 3 рівновіддалених кольорів. На фото поєднань кольорів в інтер’єрі можна відзначити вибір одного головного та 2 відтінків, що підтримують. Таке з’єднання зустрічається часто не тільки в роботах, зроблених людиною, а й у дикій природі. Це доводить абсолютну правильність його використання.

Як варіант багато хто розглядає аналогову тріаду. Беруть 3 кольори розташовані поруч на колі. Один – головний, другий – підтримуючий, третій – акцентуючий. Надалі на основі цього принципу вибудовується. Дуже правильна дизайнерська лінія.

Окремо слід згадати про контрастну тріаду. Тут потрібно взяти основний колір та знайти його діаметрально протилежний. Але в поєднання до головному додати не його, а два сусідні до нього кольори. У результаті вийде більше м’яке, що не сильно кричать використання тонів.

Існують правильні поєднання на основі не лише трьох кольорів, які називають тріадами, а й на основі чотирьох. Відома прямокутна схема, у якій кольори є попарно комплементарними. У цьому варіанті 1 – головний, інші допоміжні. Наприклад, вдалими для поєднання бежевого кольори в інтер’єрі з іншими кольорами є блакитний, коричневий, смарагдовий.

Приклади табличних поєднань

Поєднання бірюзового кольору в інтер’єрі з іншими відтінками вигляді готових таблиць можуть бути представлені з певними назвами, як наприклад, «мрії про літо», «зустріч у кав’ярні», «лаймовий поцілунок» та ін. колір здатний виділити м’яко і ненав’язливо необхідні деталі приміщення. Різноманітність його відтінків від темної блакиті до ніжного аквамарину дає широке поле для дизайнерських дій.

Поєднання зеленого кольору в інтер’єрі також можна знайти у вигляді готові рішення. Якщо, наприклад, взяти світло-зелений відтінок, то чудовий результат вийде при використанні його з баклажанним, фіолетовим, бордовим, теплим жовтим та помаранчевим відтінком. Останнім часом дуже популярний ніжний м’ятний тон, який відмінно гармонує з білим, сріблястим та світло-коричневими тонами.

Якщо за основу взяти глибокий та насичений темно-зелений, то він вже поєднуватиметься з холодними відтінками червоного, лимонно-жовтого. Темно-оливковий відтінок стін гарний у поєднанні в інтер’єрі кольорів штор та шпалер темно-коричневого або білого відтінку з контрастними рожевими акцентами.

Використовуючи такі нехитрі готові таблиці поєднань, результат інтер’ювання будь-якого приміщення буде дуже хорошим, навіть без додаткового допомоги спеціально навчених дизайнерів.

При виборі потрібно пам’ятати, що кількість кольорів не може перевищувати 7, при цьому береться до уваги все: колір стелі, меблів, аксесуарів і т. д. Відсоток яскравих тонів — 10.